.

.

OFERTA. Gjatsia e bebs tani sht 41.

.

Ju e keni kaluar faz&235;n e par&235; t&235; t&235; porsalindurit tuaj dhe tani n&235; muajin e dyt&235; po filloni t&235; kuptoni personalitetin e f&235;mij&235;s.

Rritja n rritje pr kt muaj sht 1-2 centimetra. Gjithashtu ai mund te zgjatet perpara per te marre dicka dhe te mos bjere me fytyre ne dysheme. Mar 5, 2022 Receta pr bebe Menu javore pr bebe 9 muajsh.

Ky&231;je Regjistrim; 0; 0; Search here Search.

Pesha e femijes Gjatesia e femijes Muaji 1 3. Gjithka pr nna shtatzna dhe bebe deri n moshn 5 vjec - Beba. Ju e keni kaluar faz&235;n e par&235; t&235; t&235; porsalindurit tuaj dhe tani n&235; muajin e dyt&235; po filloni t&235; kuptoni personalitetin e f&235;mij&235;s.

. .

Chipolino Karroce Zara 3 ne 1 Chipolino Karroce Zara 3 ne 1 Karroce, ndenjese dhe serxholino Chipolino ne nje produkt Me rrip sigurie me 5 pika, material ekologjik Serxholino eshte e pershtatshme per femijet deri ne 6 muajsh, peshe deri ne 9 kg Ndenjesja eshte e pershtatshme per femijet mbi 6 muajsh, ne peshe deri ne 22 kg Certifikuar siper standardeve Europiane.

.

Dmth percaktimi i gjinise mund te behet ne ekografi prej javes se 14 nga dita e pare e menstruacionit te fundit. Muaji 12 pesha e lindjes trefishohet.

Gjat ksaj periudhe, shtimi n mas i trupit sht disi i ngadalsuar pr shkak t aktivitetit m t lart t foshnjs. Hidhini nj&235; sy udh&235;zimeve tona mbi ushqimet p&235;r f&235;mij&235;, dhe ndoshta ju do t&235; shikoni se dieta e f&235;mij&235;s tuaj nuk &235;sht&235; e larmishme, por &235;sht&235; e balancuar.

Zhvillimi i femijes.
.
.

3-5 kg 48-58 cm Muaji 2 4-6 kg 53-60 cm Muaji 3 4.

.

Ne do t prqendrohemi. Muajt 18 Meshkujt nga 9,0 ne 13,6Kg Femrat nga 9,8 ne 12,8Kg Muaji 19 Meshkujt nga 9,8 ne 13,7Kg Femrat nga 9,1 ne 13,0 Kg Muaji 20 Meshkujt nga 10,0 ne 13,9Kg Femrat nga 9,2 ne 13,2Kg Muaji 21 Meshkujt nga. .

3-75 cm pr vajzat. . Antarsuar. n&235; cilin vend jan&235; lodrat e tij n&235;p&235;r sht&235;pi. F&235;mija 8 muajsh - &231;far&235; mund t&235; b&235;het nj&235; f&235;mij&235; dhe si ta zhvilloj&235; at&235;. 390 Lek.

Chipolino Karroce 3 ne 1 Elite.

. 639.

5-95.

Rnia e shndetshme nga pesha varet nga tre aspekte t rndsishme kalorit, ushqyerja dhe aktiviteti.

Postuar m par nga ela11.

Nje guide rreth femijes Pesha e femijes Zhvillimi i bebit Semundje tek Bebet Sjellja dhe zhvillimi i femijeve Parazitet te femijet.

al.